MANİSA YEM FABRİKASI A.Ş. TARİHÇE

Manisa Yem Fabrikası A.Ş. 1969 yılında çok ortaklı yapısı ile Manisa Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur.

TARİHÇE

1973 yılında üretime başlayan fabrikamızı İsviçre’nin Bühler firması inşa etmiştir. 11000 m2 açık 4000 m2 kapalı alan içerisinde üretim yapılmaktadır.

18 adet dikey silo ve 1 adet 1000 m2 lik yatay depo üretim sahasında yer almaktadır. Türkiye’nin ilk yem fabrikalarındandır. 1973 ‘den günümüze durmaksızın üretime devam etmektedir. Üretime başladığı yıllarda satışının ağırlıklı bir kısmı kanatlı yemleri oluşturmakta iken 2000 yılların başında büyükbaş üretimine kaymıştır. Günümüzde satışının % 80’lık kısmını büyükbaş yemleri oluşturmaktadır. Avrupa’nın en iyi ve en uygun yatırım bölgesi seçilen Manisa Organize Sanayi Bölgesinin de ilk fabrikalarındandır.

Teknolojisi kurulduğu yıldan bu yana sürekli yenilenerek günümüzde istenilebilecek her türlü yem çeşidini üretmeye hazır hale getirilmiştir. 2009 yılında dünyadaki gelişmeleri de göz önünde bulundurarak Flake tesisi kurma kararı almıştır. Flake tesisi 2011 yılının son çeyreğinde üretime başlamıştır. Manisa Yem Fabrikası satış sonrası da müşterilerini yalnız bırakmayıp çiftlik hayvanlarının bakım, besleme ve yönetim konusunda bünyesinde çalıştırdığı ziraat mühendisleri ile eğitim çalışmalarını ve teknik hizmetlerini kesintisiz devam ettirmektedir.

Kurulduğu yıldan bu yana hammadde teminini sadece yurt içi pazarından gerçekleştirirken 2010 yılında başlatılan dış ticaret ile birçok hammaddesini yurt dışından da temin edebilir duruma gelmiştir. Yurt dışından getirmekte olduğu hammaddeleri liman bölgesinde ve üretim sahasının içerisindeki depolarda stoklamaktadır.

İletişim

MANİSA YEM FABRİKASI A.Ş. MARKALARIMIZ

Manisa Yem Fabrikası A.Ş. olarak bünyemizde barındırdığımız markalarımız.

yemsan.png
sultan.png
feed.png
force.png
img_2.jpg

Misyon & Vizyon

Manisa Yem Fabrikası A.Ş. kendi sektöründe dünyadaki tüm yenilikleri Türkiye pazarına kazandırmayı ve yapılan ar-ge çalışmaları ile sahada başarılı olabilecek yenilikleri müşterilerine kazandırmayı kendine amaç edinmiştir.

misyonvizyon.jpg

Misyonumuz

Manisa Yem Fabrikası A.Ş. yem sektöründe hizmet vermektedir. İnsan gıdası elde etmek için yetiştirilen her türlü çiftlik hayvanının beslenmesi için yemler üretilmektedir. Üretmekte olduğumuz her ürünün amacı müşterisine fayda katmaktır. Her bir ürünün fayda - değer analizi o ürünün üretimine karar vermemizde en öncelikli unsurdur. İlkelerimiz ise ürünlerimizin yüksek kalitesinin sürekliliğini sağlayıp müşterilerimize en uygun fiyata ulaştırabilmektir.

Hedefimiz ürünlerimizi güncel araştırmalarla sürekli geliştirebilmek ve sektöre sunduğumuz ürünlerin pazar payını her geçen gün arttırmaktadır. 1969'dan bu yana sürekli yenilenen teknolojisi ile güncel gelişmeleri takip eden ve bu anlayışa göre ürünlerini üretmekte olan Manisa Yem Fabrikası A.Ş. bünyesinde bulunan markalara olan güvenin yaygınlaşarak artmasını sağlamayı kendine vazife edinmiştir.

Vizyonumuz

Manisa Yem Fabrikası A.Ş. kendi sektöründe dünyadaki tüm yenilikleri Türkiye pazarına kazandırmayı ve yapılan ar-ge çalışmaları ile sahada başarılı olabilecek yenilikleri müşterilerine kazandırmayı kendine amaç edinmiştir.

Ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve çevresel güçlüklerin aşılması için doğru yönlendirme yapılmasının ve bu anlayışının üretimden tüketime kadar uzanan bir zincire yayılmasının gerekliliğine inanıyoruz.

1969 yılından bu yana her alanda sürekli büyüme gösteren Manisa Yem Fabrikası A.Ş. bundan sonraki dönemde de bu büyümeyi iddialı bir biçimde sürdürülebilir kılmak için;

Güçlü markalardan oluşan portföyümüz, gelişmekte olan pazarlardaki varlığımız ve ortak değer yaratılmasına yönelik uzun süreli kararlılığımızla, bu iddialı hedefi elde etmek açısından uygun konumda olduğumuza inanıyoruz.

Sürdürülebilir kalkınma sosyal, ekolojik, ekonomik, mekansal ve kültürel boyutları olan bir kavramdır.

Ülke olarak kalkınmanının sürdürülebilir olması için; insan ile doğa arasında denge kurarak doğal kaynakları tüketmeden gelecek nesillerin ihtiyaçlarının karşılanmasına ve kalkınmasına imkân vererek bugünün ve geleceğin yaşamını ve kalkınmasını garanti altına almaktır.

Bu hedefe ulaşmak için personelimiz, bayilerimiz ve müşterilerimizle birlikte uzun vadeli bir program başlatıyoruz.

ico_count_1-1.png

19500

Ton Hasat

ico_count_2-1.png

22441

Çuval Yem

ico_count_3-1.png

10000

Çiftlik Hektarı

ico_count_4-1.png

128

Çalışan İşçi