Şirket Profili
 
» Tarihçe
» Misyonumuz
» Vizyonumuz
» Kalite
 
Tarihçe

Manisa Yem Fabrikası A.Ş. 1969 yılında çok ortaklı yapısı ile Manisa Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur. 1973 yılında üretime başlayan fabrikamızı İsviçre'nin Bühler firması inşa etmiştir. 11000 m2 açık 4000 m2 kapalı alan içerisinde üretim yapılmaktadır.

18 adet dikey silo ve 1 adet 1000 m2 lik yatay depo üretim sahasında yer almaktadır. Türkiye'nin ilk yem fabrikalarındandır. 1973 'den günümüze durmaksızın üretime devam etmektedir. Üretime başladığı yıllarda satışının ağırlıklı bir kısmı kanatlı yemleri oluşturmakta iken 2000 yılların başında büyükbaş üretimine kaymıştır. Günümüzde satışının % 80'lık kısmını büyükbaş yemleri oluşturmaktadır. Avrupa'nın en iyi ve en uygun yatırım bölgesi seçilen Manisa Organize Sanayi Bölgesinin de ilk fabrikalarındandır.

Teknolojisi kurulduğu yıldan bu yana sürekli yenilenerek günümüzde istenilebilecek her türlü yem çeşidini üretmeye hazır hale getirilmiştir. 2009 yılında dünyadaki gelişmeleri de göz önünde bulundurarak Flake tesisi kurma kararı almıştır. Flake tesisi 2011 yılının son çeyreğinde üretime başlamıştır. Manisa Yem Fabrikası satış sonrası da müşterilerini yalnız bırakmayıp çiftlik hayvanlarının bakım, besleme ve yönetim konusunda bünyesinde çalıştırdığı ziraat mühendisleri ile eğitim çalışmalarını ve teknik hizmetlerini kesintisiz devam ettirmektedir.

Kurulduğu yıldan bu yana hammadde teminini sadece yurt içi pazarından gerçekleştirirken 2010 yılında başlatılan dış ticaret ile birçok hammaddesini yurt dışından da temin edebilir duruma gelmiştir. Yurt dışından getirmekte olduğu hammaddeleri liman bölgesinde ve üretim sahasının içerisindeki depolarda stoklamaktadır.

 
 
Copyright © Manisa Yem Fabrikası A.Ş.